Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miasto

loading...

Powiat

loading...

Rozrywka

loading...

Sport

loading...

Biznes

loading...

Magazyn

loading...

Polecamy

Tak naprawdę związek z samochodem zza oceanu od początku był małżeństwem z rozsądku. Pojemny jak brzuch wieloryba bagażnik kombi w połączeniu ze stosunkowo mocnym silnikiem i pakietem bezpieczeństwa dawał możliwość przewiezienia dowolnej liczby dziecięcych zabawek.  Pozwalał spakować się na weekend, na zakupy, a nawet na wakacje, co nie jest bez znaczenia dla matki polki, kobiety pracującej, całkiem sprawnie łączącej te dwubiegunowe role w średniej wielkości zwykle zakorkowanym mieście.

 

 

Propozycja przetestowania Nowej Octavii pojawiła się nagle i choć co nagle to po diable (jak mawiają), to szkoda było z niej nie skorzystać.

 

AMAZING czyli niesamowity

Tak nazywał się pakiet wyposażenia samochodu, który odebrałam z kozielskiego salonu LELLEK. AMAZING – pomyślałam – wydają kobiecie auto na weekend i nawet złotówki za to nie chcą, naprawdę AMAZING! Handlowiec pomachał do mnie, kiedy już rozsiadłam się wygodnie w wyprofilowanym fotelu, położyłam ręce na obszytej skórą 3-ramiennej kierownicy, która pozwala komfortowo i bezpiecznie sterować nie tylko samochodem, ale również funkcjami radia oraz telefonu bez odrywania wzroku od jezdni.

Jadę. Pierwsze wrażenie. WOW! Czy moja reakcja wynika z tego, że przesiadam się z ciężkiego furkającego DIESLA do zgrabnej benzynówki ze stupięćdziesięciokonnym silnikiem pod maską? Być może. A może dlatego że jedzie płynnie, działa cicho, jest mi ciepło i wygodnie. Próbuję przypomnieć sobie jak długo muszę grzać silnik w moim osobistym samochodzie, by jego wnętrze zrobiło się równie przyjemne zimą, ale szybko przestaję o nim myśleć. Ech, niewierna.

Dojeżdżam do świateł i mam okazję sprawdzić jak działa system START/STOP, którego zadaniem jest ograniczyć spalanie paliwa. Średnie zużycie paliwa w cyklu miejskim to tylko 6,6l/100km. W trasie wskaźnik ten spada do 4,3l na 100km, co pozwala mi stwierdzić, że wspomniany system START/STOP jak i wszystkie inne systemy działają jak należy.

Podjeżdżam pod dom, zatrzymuję samochód na przepełnionym parkingu. Asystent parkowania z czujnikami oraz wizualizacją na dużym dotykowym ekranie pozwalają bezpiecznie wpasować się w ciasne miejsce tuż pod oknami mojego mieszkania.

 

Trochę ochów i achów

Wspomnę trochę o wyglądzie nowej Octavii, żebyście nie mieli wątpliwości, że tekst pisze kobieta. Na co w pierwszej chwili zwróciłam swoją uwagę? Nowa SKODA Octavia Combi jest elegancka. Jest tak elegancka, jak eleganckie nie powinno być kombi w zamyśle osób traktujących samochody z dłuższym nadwoziem jak miniciężarówki. Ma doskonałe proporcje, całość jest harmonijna, świeża, precyzyjna. Ostro poprowadzone linie, łagodnie opadający dach, charakterystyczne przetłoczenia na pokrywie bagażnika – jeśli auto może być pełne wyrazu i charyzmy, to ten egzemplarz ma go aż po brzegi.

 

Test pojemnościowy

Kiedy zabrałam się za opróżnianie pojemnego bagażnika naszego rodzinnego auta (z niecnym planem zapakowania zawartości do Octavii) mój mąż syknął z niedowierzaniem, spoglądając na zgrabny kuper SKODY. Kiedy otworzyłam tylne drzwi, jego szeroko otwarte oczy uzmysłowiły mi, że zmienia zdanie równie szybko, co ja. Regulowana podwójna podłoga bagażnika, praktyczny pojemnik na odpadki, zestaw siatek i haczyków, które przytrzymają te wszystkie drobne rzeczy, których przewozi się mnóstwo, kiedy ma się dwójkę małych dzieci. Dwie lampki doskonale oświetliły przestrzeń ładunkową,  która zmieściła dziecięcy wózek, rowerek biegowy, torbę podróżną i niezliczoną ilość pakunków, które „muszą jechać z nami, mamo”. Zamknęłam bagażnik. Jakie to było proste. Wszystko jest na swoim miejscu. I starczyło go na wszystkie nasze przygody.

 

Czary czary!

Nowa SKODA Octavia posiada kilka cech, które docenią głównie kobiety. Schowek na okulary, kosmetyki oraz dla mnie HIT: schowek w drzwiach mieszczący 1,5l butelkę wody.  Nigdy więcej butelka nie będzie toczyć się po podłodze auta. NIGDY! Zadziwiona doświadczyłam dostępu bezkluczykowego. Aby otworzyć lub odpalić auto nie trzeba szukać klucza! Wystarczy, że masz go przy sobie, ciągniesz za klamkę i już jesteś w środku! Samochód odpalasz przyciskiem. Już nie musisz wysypywać zawartości pojemnej torebki przed wejściem do samochodu. No chyba, że właśnie zadzwoni komórka.

 

Bolesne pożegnanie

Duża ilość miejsca w środku, pakiet bezpieczeństwa, ABS, ESP, które trzyma w ryzach tył samochodu nawet na bardzo śliskiej powierzchni. 7 poduszek powietrznych, klimatyzacja, przyciemniane tylne szyby, podgrzewane fotele, pełna kompatybilność ze smartfonem, komputer pokładowy, czujnik deszczu, funkcja automatycznego włączania i zmiany świateł, czujnik pasa ruchu – o tym nie da się łatwo zapomnieć. I dobrze, bo w zasadzie nie trzeba. Cena tego auta jest przystępna, a w połączeniu z aktualnymi ofertami (np. możliwość zakupu samochodu jak w abonamencie ze stałą niską ratą 657zł/mc) dostępna niemal dla każdego.

 

CHCESZ RÓWNIEŻ ZOBACZYĆ LUB PRZETESTOWAĆ AUTO?

Aby już teraz poznać możliwości opisywanego modelu odwiedź salon LELLEK Koźle przy ul. Chrobrego 25 i umów się na jazdę próbną.

Spodobała Ci się recenzja? Odwiedź facebook.com/LELLEKKozle i bądź z nami w kontakcie!

 

OC-FL-Accessories-catalogue
OC-FL-Accessories-catalogue
OC-FL-Curve-catalogue
OC-FL-Curve-catalogue
PS-Octavia-Drive-rear
PS-Octavia-Drive-rear
O-BS-City-Front
O-BS-City-Front

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy