Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Sto tysięcy złotych na przyozdobienie miasta kwiatami i krzewami wydała w tym roku gmina Kędzierzyn-Koźle. Część z roślin, czyli również pieniędzy, od razu się zdematerializowała, a przynajmniej zmieniła miejsce pobytu na nieznane miejskim urzędnikom.

W kędzierzyńskich parkach, wokół pomników czy na terenach zielonych można spotkać berberys, magnolie, azalie, tuje kuliste, rododendrony, kalinę czy pacioreczniki. Sprawcy ich kradzieży lub zniszczeń najczęściej pozostają nieustaleni.
- Zniknęły dwa rododendrony, ukradli część aksamitek i róż z kozielskiego rynku. Giną też rośliny wieloletnie z miejskich skwerów i parków – narzeka Maria Szynal z wydziału ochrony środowiska kozielskiego magistratu. Roślinne ozdoby są też niszczone w trakcie lub po organizowanych w Kędzierzynie-Koźlu imprezach.
Na uroku niedawno straciły m.in. osiedla Cisowa, Piastów i Azoty. Problem polega na tym, że część z sadzonych przez miasto gatunków krzewów jest stosunkowo droga. Wciąż znajdują się zatem chętni do przyozdobienia własnego ogródka czy działki na koszt gminnego budżetu.
- Utrzymanie terenów obsadzonych roślinami ozdobnymi kosztuje 8 tys. zł miesięcznie – dodaje Maria Szynal.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy