Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wraz z sezonem działkowym rozpoczął się drugi, równoległy sezon - kradzieży z altanek.

Tylko w ostatnich dwóch dniach (15, 16.07) zgłoszono trzy włamania. W pierwszym przypadku złodziej ukradł radio i napoje - straty były nieznaczne. Kolejny działkowiec stracił radiomagnetofon i wiatrówkę - straty wycenił na blisko 1200 zł. Z trzeciej działki skradziono telewizor oraz radio. Łączna wartość sprzętu to 800 zł.
Sezon działkowy to okres łatwych łupów dla złodziei. Działkowicze spędzający sporo czasu na swoich małych kawałkach ziemi znoszą do altanek wiele przydatnych rzeczy, które kuszą złodziei.
- Działkowicze powinni się poczuć właścicielami nie tylko swojej działki. Jeżeli ktoś okradnie sąsiada, to nie jest tylko jego problem, bo następny może być ktoś obok – mówi nadkomisarz Włodzimierz Kominek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.
Policja apeluje, by działkowicze nie obawiali się powiadamiać funkcjonariuszy, gdy zobaczą na terenie ogródków nieznajomą osobę, która przygląda się altankom. Być może jest to potencjalny złodziej, który wcześniej ocenia, do której altanki najlepiej się włamać.
- Wówczas policja przyjedzie i sprawdzi. Od tego jesteśmy – mówi nadkomisarz Kominek.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy