Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W ciągu dwóch ostatnich dni straż pożarna usunęła w mieście i powiecie aż dwa gniazda os i trzy kokony szerszeni.

Gniazda os strażacy usuwali z budynków przy ulicach Broniewskiego i Piłsudskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy ul. Gliwickiej z Kotlarni, podobnie ul. Kosmonautów i Szkolnej w Kędzierzynie-Koźlu wzywali straż pożarną, by usunęła kokony szerszeni.
- Wiadomo, że jeżeli ktoś jest uczulony, to skutki ukąszenia przez te owady mogą być bardzo poważne. Dlatego, jeżeli zlokalizujemy gniazdo os lub szerszeni, to należy wezwać straż, by je usunęła – mówi kapitan Andrzej Jędrzejczyk z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej.
Osy i szerszenie najczęściej zakładają gniazda w budynkach gospodarczych lub garażach, zwykle w podsufitowych częściach pomieszczeń. Jeżeli gniazdo jest widoczne, to pozbycie się go jest łatwe – wystarczy zgłosić sprawę straży pożarnej.
W dużo gorszej sytuacji znajdują się ci, którzy na swojej posesji zaobserwowali dużą ilość owadów, ale nie mogą zlokalizować gniazda. Możliwe, że owady założyły je w tak zabudowanej części budynku, że jest ono niedostępne dla straży pożarnej.
- Wówczas najrozsądniej byłoby zlecić jakiejś firmie rozebranie części budynku, tak by gniazdo było dostępne dla straży pożarnej – mówi kapitan Jędrzejczyk.
Po usunięciu przez straż gniazda miejsce powinno się powrotem zabudować tak, by owady nie mogły tam wrócić.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy