Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Dwa miesiące temu w Koźlu doszło do tragicznego wypadku: po staranowaniu barierek ochronnych samochód osobowy wpadł do Odry, niszcząc nadrzeczne umocnienia przeciwpowodziowe. Od tej pory w nadodrzańskiej promenadzie widnieje ogromna wyrwa, odgrodzona jedynie płotkami ochronnymi.

- Ustawiliśmy barierki i nie zamierzamy z tym nic więcej robić. To nie do nas należy naprawa promenady - mówi Marek Mazurkiewicz, kierownik wydziału zarządzania drogami kozielskiego magistratu.
Jak dowiedziała się „Lokalna”, odbudowa jednak niedługo ruszy. Krystian Polywka, zastępca dyrektora ds. utrzymania wód w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gliwicach, który jest odpowiedzialny za kozielską promenadę, poinformował nas, jaka jest przyczyna zwłoki: - Nie można było przystąpić do remontu bez oszacowania szkód przez ubezpieczyciela, który pojawił się na miejscu wypadku dopiero 6 czerwca. Potem nastąpił wybór wykonawcy. Naprawa została zlecona Zakładowi Budownictwa Wodnego i Melioracji w Kędzierzynie-Koźlu. Wykonawca na remont ma czas do 30 czerwca.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy