Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Boże Narodzenie coraz bliżej i z tej okazji w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowane zostaną tradycyjne jarmarki przedświąteczne. 8 i 9 grudnia kramy i żywa szopka staną na placu Rady Europy, a tydzień później na placu Wolności. Nie zabraknie też występów artystycznych.

 

Stoiska w sobotę i niedzielę czynne będą w godz. 12-18, a znajdziemy na nich m.in.: świąteczne akcesoria, ozdoby z drewna, witraże, wyroby cukiernicze, przyprawy, produkty regionalne i wiele innych.

Będzie można poczuć niezwykły klimat zbliżających się świąt, kupić prezenty dla najbliższych i spróbować przepysznych wigilijnych potraw, serwowanych przez kędzierzyńsko-kozielskie hotele.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, w tym stajenki ze zwierzętami, która zawsze cieszy się sporym powodzeniem wśród mieszkańców.

 

Pierwszy jarmark odbędzie się już 8 i 9 grudnia na placu Rady Europy, obok kozielskiego magistratu. Towarzyszyć mu będą koncerty lokalnych artystów. W sobotę od godz. 15 będą występować: młodzi wokaliści ze Studia Piosenki Miejskiego Ośrodka Kultury, Darek Guca, Anna Jellinek i Mateusz Gancarczyk.

 

Natomiast w niedzielę, również od godz. 15, będzie można podziwiać: Młodzieżową Orkiestrę Dętą Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, zespół DOXXX oraz chór Echo Kresów. 9 grudnia plac odwiedzi też św. Mikołaj (godz. 15.30), a pół godziny później nastąpi rozświetlenie choinki.

 

Drugi jarmark zaplanowano na kędzierzyńskim placu Wolności 15 i 16 grudnia.

Na jarmarki zapraszają: urząd miasta, starostwo powiatowe i Miejski Ośrodek Kultury.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy