Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych doszło w ostatnich dniach w Kędzierzynie-Koźlu. W jednym przypadku potrącony mężczyzna trafił do szpitala.

 

Zmieniające się warunki atmosferyczne deszcz, opady śniegu przechodzące w gołoledź znacznie wydłużają drogę hamowania. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa pamiętajmy o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania, która dotyczy wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych.

 

Do pierwszego potrącenia doszło w niedzielę późnym popołudniem, gdy było już ciemno. Do kolizji doszło na ul. Piastowskiej. Policjanci, na miejscu ustalili, że 34-letni kierowca osobowego volkswagena potrącił przechodzącą przez przejście 17-latkę. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń.

 

Z kolei 4 grudnia doszło do kolejnego wypadku na przejściu dla pieszych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy przed godziną siódmą rano na ul. Kozielskiej 44-letni kierowca osobowego mercedesa potrącił starszego mężczyznę. 75-latek został zabrany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

 

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę na drodze!

Zmieniające się warunki atmosferyczne znacznie wydłużają drogę hamowania. Pamiętajmy zatem o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania, która dotyczy wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych.

Każdy kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pieszy natomiast przed wejściem na jezdnię musi upewnić się, że nic nie jedzie i może bezpiecznie przejść.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy