Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kandydaci na prezydenta Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska i Andrzej Mazur byli gośćmi spotkania przedwyborczego zorganizowanego 11 października przez oddział SITPChem w naszym mieście.

 

Spotkanie w Centrum Obsługi Inwestora przy ul. Wojska Polskiego, gdzie swoją siedzibę ma lokalny oddział Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, z założenia miało być debatą wszystkich kandydatów.

 

Jednak z zaproszenia skorzystali jedynie Andrzej Mazur z KKW SLD Lewica Razem i Sabina Nowosielska startująca z własnego komitetu.

Kandydat PiS Andrzej Chrzanowski w tym czasie towarzyszył Piotrowi Woźnemu, który jest pełnomocnikiem premiera do spraw programu „Czyste powietrze”, w jego objeździe po Opolszczyźnie.

Z kolei startujący z własnego komitetu Marek Piasecki w ostatniej chwili poinformował, że zatrzymały go pilne sprawy.

 

Kandydaci zaprezentowali swoje sylwetki oraz założenia programów wyborczych. Sporo miejsca poświęcono tematyce ochrony środowiska i inwestycjom. Szczególne emocje wzbudziła dyskusja o sprzedaży kozielskiego portu, a także wstrzymaniu prac przez inwestora spowodowanych brakiem zgody na użytkowanie odcinka torów od PKP SA.

Do dyskusji włączył się Bogdan Tomaszek, poniekąd reprezentujący na sali kandydata Prawa i Sprawiedliwości, ale i on nie posiadał wiedzy dlaczego taka jest decyzja spółki skarbu państwa.

 

Dalsza część spotkania to pytania publiczności. Moderatorem był Teodor Bek, a w spotkaniu wzięło udział około 30 osób.

 

debata (3)
debata (3)
debata (13)
debata (13)
debata (4)
debata (4)
debata (1)
debata (1)
debata (14)
debata (14)
debata (5)
debata (5)
debata (7)
debata (7)
debata (6)
debata (6)

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy