Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wracamy do tematu Anny Kapłon-Dudy, która walczy z groźnym nowotworem (chłoniakiem złośliwym) i przyjmuje aż trzy rodzaje chemii. Zbiórkę pieniędzy na leczenie pani Anny organizuje m.in. jej córka Paulina Duda.

 

Leczenie chłoniaka złośliwego (jego agresywnej odmiany) przekracza możliwości finansowe rodziny, dlatego dzieci pani Anny nieustannie proszą ludzi dobrej woli o pomoc. Efekty walki z chorobą były widoczne już po pierwszej chemioterapii.

 

- Mama miała na szyi potężną bułę, wielkości piłki do tenisa ziemnego, a może i większą. Po pierwszej chemii zaczęła się ona zmniejszać - mówi córka chorej na raka kobiety. - Mama dalej przyjmuje chemię. By organizm zdążył się zregenerować między poszczególnymi sesjami, musi stosować specjalistyczną dietę i zażywać suplementy. Niestety, na to potrzeba niemałych pieniędzy.

 

Dodatkowym problemem jest cukrzyca typu B, która występuje u pani Anny. Schorzenie to wyklucza przyjmowanie niektórych leków i wymaga zastosowania specyficznej i bardzo rygorystycznej diety.

 

Po naszym pierwszym artykule odzew ze strony czytelników był spory, ale wciąż brakuje niemal połowy kwoty do końca zbiórki.

- Mama była w szoku, że tyle osób wówczas zareagowało, i jest bardzo wdzięczna za okazaną pomoc. Na razie dzięki życzliwym ludziom na konto wpłynęło łącznie ponad 5 tys. zł. Pragniemy uzbierać około 10 tys. zł. Ta kwota na pewno by tu pomogła, przynajmniej na te 3-4 miesiące - przekonuje córka Paulina. - Mama nie musiałaby się martwić, czy wystarczy jej pieniędzy na dalszą walkę z chorobą.

 

Darczyńcy mogą udzielić pomocy za pośrednictwem portalu: zrzutka.pl

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy