Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki, czyli projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna. W naszym powiecie można zaangażować się w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Polskiej Cerekwi. Nabór chętnych potrwa do końca września.

 

Szlachetna Paczka to inicjatywa niosąca pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej oraz żyją skromnie. Jej cel to niesienie mądrej pomocy, czyli dawanie impulsu do zmiany samego siebie i swojej mentalności, budzenie czynnika rozwoju oraz potencjału drugiego człowieka, a także pomnażanie jego zasobów poprzez wsparcie ze strony wolontariusza.

 

Może nim zostać każdy, kto ukończył 16. rok życia. Jest to minimalna granica wiekowa, którą trzeba osiągnąć, aby zostać ochotnikiem. Te osoby pełnią zadania wolontariuszy wspomagających. Po osiągnięciu pełnoletniości można w pełni realizować powierzone zadania oraz zaangażować się w stu procentach. Górna bariera wiekowa, aby działać w projekcie, nie jest określona. Pracę w wolontariacie można podjąć zawsze.

 

- Szlachetna Paczka to projekt, w który angażują się ludzie w różnym wieku - mówi Anna Kasprzyk, wolontariuszka oraz liderka dwóch ostatnich edycji Szlachetnej Paczki w Kędzierzynie-Koźlu. - Nasze miasto ma ogromny potencjał. Oprócz ludzi młodych, z którymi zazwyczaj kojarzy się wolontariat, czyli uczniów szkół średnich czy studentów, działa tutaj również wiele osób dorosłych, które pracują, a także mają rodziny. Dzięki tym osobom spotykamy się z różnym bagażem życiowym, doświadczeniami, profesjami, to ubogaca nasz rejon Paczki.

 

Jeśli masz chęci do pracy, lubisz współpracę z ludźmi, w miarę własnych możliwości potrafisz się zaangażować, to Szlachetna Paczka czeka właśnie na ciebie. Aby się zgłosić, wystarczy wejść na stronę internetową www.superw.pl, kliknąć w zakładkę „zgłoś się”, wybrać rolę, w którą chce się zaangażować, i wypełnić krótki formularz osobowy.

Kolejnym krokiem jest spotkanie z liderem po uprzednim skontaktowaniu się. Jego celem jest poznanie kandydata oraz przekazanie informacji o projekcie. Kolejny etap to przeprowadzenie szkolenia i podjęcie ostatecznej decyzji przez kandydata. Potem można już robić wiele dobrego.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy