Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyński „Helios” zaprasza na kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. 13 września o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlona animacja pt. „Twój Vincent”.

 

To pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska. O życiu i kontrowersyjnych okolicznościach śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów Vincenta van Gogha opowiadają bohaterowie jego portretów. Intryga pozwala odkryć tajemnicę ostatnich dni niedocenianego za życia artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo?

 

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy, które znają, w zupełnie innym wymiarze. Nowatorska technika produkcji pozwala na zastosowanie animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesienie najsławniejszych dzieł Vincenta van Gogha na ekran.

Film otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w dziedzinie animacji oraz był nominowany do Złotych Globów oraz Oscara w kategorii "najlepszy długometrażowy film animowany".

 

Trwa jedenasta edycja programu „Kultura Dostępna”, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują tylko 10 zł.

W kolejnych tygodniach na widzów czekają: „Atak paniki” (20.09), „Książę i dybuk” (20.09), „Najlepszy” (4.10) oraz „Plan B” (11.10).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy