Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu uruchomił nowy odział rehabilitacyjny. Placówka znajduje się w przychodni przy ul. Harcerskiej.

 

- Oddziału nie byłoby bez współpracy wielu jednostek, dyrektora szpitala, zarządu powiatu oraz oczywiście NFZ-u - mówiła starosta Małgorzata Tudaj. - Najważniejszy jest pacjent, dlatego cieszymy się, że nasi mieszkańcy będą mieć taki oddział na miejscu. To kolejny nasz projekt, przypomnę, że wcześniej zdobyliśmy pieniądze na modernizację oddział intensywnej opieki medycznej oraz bloku operacyjnego. Chcę wszystkim podziękować, również obecnym tu rehabilitantom, którzy pracować będą z pacjentami.

 

W gabinetach przy ul. Harcerskiej, gdzie wkrótce uruchomione zostanie również pomieszczenie do krioterapii, z rehabilitacji będzie mogło korzystać kilka osób dziennie.

 

- Staraliśmy się o to i jesteśmy bardzo zadowoleni, że cały ten proces udał się tak sprawnie. Okres kiedy trzeba było przygotować dokumentację był dość krótki - dodał wicestarosta Józef Gisman.

 

Przygotowanie pomieszczeń kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wcześniej szpital w Kędzierzynie-Koźlu nie miał oddziału, który służyłby do dziennej rehabilitacji i pacjenci zmuszeni byli wyjeżdżać do innych miast albo korzystać z oferty prywatnych ośrodków. Świadczenia na oddziale są bezpłatne, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

- Bardzo dobrze przygotowaliście państwo ofertę do NFZ-u, a muszę powiedzieć, że wiele jednostek w województwie popełnia błędy w wypełnianiu, dlatego gratuluję - chwalił szpital Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

 

 

Źródło: starostwo powiatowe

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy