Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Od kilku lat, a dokładnie od 2011 roku w Sławięcicach działa Klub Turystyki Kajakowej Rejak, który promuje rekreację i turystykę wodną nie tylko w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

 

Kajakarstwo turystyczne cieszy się coraz większą popularnością w naszym regionie. To doskonała forma na aktywne spędzenie czasu wolnego.

 

- W naszym klubie zajmujemy się organizowaniem profesjonalnych spływów na rzekach naszego powiatu, czyli Kłodnicy i Odrze, oraz na Kanale Gliwickim, ale także poza jego granicami: na Rudzie, Małej Panwi, Osobłodze i Moravicy – opowiada Piotr Tokarczyk, właściciel oraz instruktor kajakarstwa w Klubie Turystyki Kajakowej Rejak.

- Zapewniamy bezpieczne spływy pod opieką instruktora. Dlatego zapraszamy tych, którzy przygodę z kajakiem mają jeszcze przed sobą – dodaje.

 

Jednym z najpopularniejszych wodnych szlaków w okolicy jest tzw. „trasa sławięcicka”. Liczy 15 kilometrów, a spływ trwa około trzech-czterech godzin. Zaczynamy od wodowania kajaków przy Zespole Szkół nr 3, aby po niespełna pięciuset metrach pokonać śluzę w Sławięcicach. Następnie płyniemy pięć kilometrów Kanałem Gliwickim, aż do Rudzińca, gdzie przenosimy kajaki na Kłodnicę i wracamy rzeką, kończąc spływ w sławięcickim parku.

 

- Dowodem na to, że kajaki to sport dla każdego, byli nasi dwaj uczestnicy spływów. Najmłodszy miał tylko trzy lata, a najstarszy skończył 76. rok życia – wspomina Piotr Tokarczyk.

 

Oprócz organizowania spływów klub w ciągu roku działa również w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja, gdzie dla chętnych uczniów organizowane są treningi, wyścigi oraz pokazy.

- Aktywizacja młodzieży oraz promocja sportu w szkole są dla nas ważne, dlatego wszystkich chętnych zapraszamy na przygodę z kajakami – dodaje instruktor.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy