Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W sobotę 4 sierpnia chwilę przed godziną 16 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na ulicy Piotra Skargi w pobliżu skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury. 48-letni kierowca Volkswagena nie zachował odpowiedniej odległości i najechał na tył innego Volkswagena.

 

Na miejsce zadysponowano policję. Jak się okazało, mężczyzna który spowodował kolizję jechał na podwójnym gazie - miał dwa promile w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Policjanci apelują, aby dzwonić pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do komendy powiatowej i przekazać informację służbom, jeśli tylko istnieje podejrzenie, że za kierownicą siedzi osoba nietrzeźwa. Interwencja i usunięcie z ruchu drogowego takiej osoby, może uratować zdrowie i życie wielu ludzi. Bardzo ważna jest świadomość, jak wiele zależy od tego czy zgłosimy swoje podejrzenie. Jeśli się pomylimy, jeśli badanie wykaże, że kierujący był trzeźwy - nikomu nie stanie się krzywda, a sprawa sprowadza się do rutynowej kontroli drogowej.

Zgłaszający taki przypadek może pozostać anonimowy. Nie ma więc znaczenia czy jesteś osobą dorosłą, czy niepełnoletnią. Policjant może zapytać o dane lub prosić o pozostawienie numeru telefonu do kontaktu, jednak informacje te potrzebne są jedynie po to, by funkcjonariusze mogli skorzystać z wskazówek dotyczących odnalezienia sprawcy. Dyspozytor wysyła pierwszy wolny patrol na interwencję. Im więcej szczegółów podamy – tym lepiej. Jednak służby zareagują na każde wiarygodne zgłoszenie. Podstawowymi danymi, które potrzebne są policji do szybkiej i skutecznej interwencji są: miejsce, w którym widzieliśmy podejrzany pojazd lub kierującego, marka pojazdu, jego kolor oraz numery rejestracyjne. Powinniśmy też opisać sytuację, której byliśmy świadkiem, aby ustalić na jakiej podstawie przypuszczamy, że kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy