Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Czterdziestu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu złożyło wnioski o dodatkowe dziewięć dni urlopu z powodu pracy w złych warunkach. Chodzi dokładnie o smog, który wisi nad miastem i benzen, o którym mówi się na każdym kroku.

 

Funkcjonariusze powołali się na rządowe rozporządzenie z 2014 roku, które dopuszcza zwiększenie ilości wolnych dni od pracy w przypadku, kiedy służba pełniona jest w szczególnych warunkach. Maksymalnie mogliby starać się nawet o 13 dodatkowych dni płatnego urlopu. Uważają, że potrzebują więcej czasu na odpoczynek poza miastem. Jednak komisja zwołana przez komendanta powiatowego policji odrzuciła wnioski.

 

- Pierwszy raz spotkałem się z takim wnioskiem od policjantów. Trudno to skomentować. Ale lekarz medycyny pracy, który wszedł w skład komisji uznał, że zanieczyszczenia nie są aż tak duże, by przyznawać dodatkowe urlopy - powiedział mł. inspektor Wiktor Chałupa, komendant powiatowy policji.


Policjanci nie zamierzają się poddawać - chcą skorzystać z pomocy prawników, by ci udowodnili, że jednak warunki w jakich pracują kędzierzyńsko-kozielscy funkcjonariusze są naprawdę złe. Władze miasta zaś zapewniają, że jakość powietrza od dłuższego czasu polepsza się w Kędzierzynie-Koźlu.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy