Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Podsumowanie konkursu filmowego pt. ,,Wolni od uzależnień” dla uczniów szkól podstawowych odbyło się w kędzierzyńskim Domu Kultury „Chemik”.

 

Przesłaniem konkursu jest budowanie świata bez używek, świata szczęśliwie i bezpiecznie dorastających dzieci i młodzieży, odpowiedzialnych i wrażliwych dorosłych. Jego organizatorami byli funkcjonariusze zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji - sierż. sztab. Paweł Szymkowiak oraz mł. asp. Małgorzata Cisowska.

 

W konkursie udział wzięli uczniowie z PSP nr 6, 10 i 16 z Kędzierzyna-Koźla oraz placówki z Ciska, Polskiej Cerekwi i Starego Koźla.

Zadaniem uczniów było nagranie kilkuminutowego filmu o tematyce przeciwdziałania uzależnieniom. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze szkoły w Cisku, na których jury złożone z przedstawicieli poszczególnych szkół, policjantów oraz zaproszonych gości, oddało najwięcej głosów.

 

Takie konkursy są jedną z wielu form podejmowanych działań profilaktycznych zmierzających do przeciwdziałania uzależnieniom, które na co dzień realizują policjanci zajmujący się profilaktyką. Konkurs ,,Wolni od uzależnień” był doskonałą formą promocji profilaktyki rówieśniczej oraz dał uczniom możliwość twórczego przedstawienia problemu jakim są uzależnienia.

 

 

 

Źródło: KPP

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy