Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

To będzie pierwsza taka impreza w Kędzierzynie-Koźlu. Charytatywny wyścig kaczek, połączony z piknikiem rodzinnym, odbędzie się 16 czerwca na przystani „Szkwał”.

 

Podobna akcja od pięciu lat organizowana jest w Lublinie i przyciąga tysiące ludzi. W naszym mieście wyścig zorganizowany zostanie na kozielskiej wyspie i połączony będzie z piknikiem rodzinnym.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie Miłosza Klimczaka, który od wielu lat zmaga się ze śmiertelną chorobą. W wieku sześciu lat zdiagnozowano u niego dystrofię mięśniową Duchenne’a. Rodzice nie dali za wygraną. Stawali na głowie, żeby zebrać kolosalne kwoty na leczenie. Eksperymentalne terapie przyniosły skutek. Miłosz dziś ma 36 lat, ale choroba co jakiś czas daje znać o sobie. Teraz ratunkiem są przeszczepy komórek macierzystych, które jednak sporo kosztują.

 

Pomimo przeciwności losu Miłosz się nie poddaje. Przy wsparciu przyjaciół, znajomych i ludzi dobrej woli sam organizuje różne akcje, dzięki którym zbiera pieniądze na leczenie. Kolejną będzie właśnie wyścig kaczek.

Aby wziąć w nim udział, wystarczy za 20 zł zakupić na miejscu gumową kaczuszkę z numerem startowym. Później wszystkie zostaną wrzucone do Odry i popłyną z nurtem. Ta, która pierwsza dotrze do mety, wygrywa.

Na uczestników wyścigu czeka wiele atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez licznych sponsorów i partnerów wydarzenia.

 

Impreza na kozielskim „Szkwale” startuje o godz. 13, a na miejscu czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji, jak choćby: gry i zabawy dla dzieci, pokazy zumby i karate oraz koncerty zespołów: Hlin, John Kentucky Band, Mary Leen, Sun on Toscany i Honotu. Świetna zabawa gwarantowana do godz. 19.30.

 

plakat_kaczki
plakat_kaczki

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy