Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu pozyskało środki na realizację działań na rzecz rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka poprzez objęcie ich opieką i wsparciem.

 

- Chodzi o udzielenie pomocy rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dziecka w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej, przygotowanie planu pomocy dziecku, pomoc w nawiązaniu wzajemnego kontaktu pomiędzy rodzicami zastępczymi a dziećmi, zapewnienie dostępu do specjalistycznej pomocy dla dzieci, w tym psychologicznej, reedukacyjnej i rehabilitacyjnej oraz udzielenie wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych form pieczy zastępczej – informuje Dorota Rak, dyrektor PCPR.

 

Dwudziestu partnerów projektu z Opolszczyzny otrzyma na te cele 10 mln zł. Z tego ponad 300 tys. zł trafi do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Projekt będzie realizowany przez niespełna trzy lata.

 

Drugim zadaniem będzie socjoterapia wychowanków pieczy zastępczej z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Zakłada ono realizację zajęć socjoterapeutycznych skierowanych do wychowanków pieczy zastępczej. Udział w zajęciach ma na celu wyuczenie mechanizmów rozładowania agresji oraz wzmocnienie kompetencji społecznych. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 20 lat – dodaje Dorota Rak.

 

 

 

 

Źródło: starostwo

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy