Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Jan Bury i Piotr Sokołowski z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Julia Czarnecka z Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu zostali finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

 

Zawody centralne rozegrane zostały w Nisku. Podczas trzydniowych zmagań uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością prawa patentowego, wiedzą z zakresu historii wynalazków oraz umiejętnością stosowania przepisów prawa patentowego w praktyce.

 

Jan i Piotr są uczniami klasy II w zawodzie technik mechatronik w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach. Razem z Julią Czarnecką z klasy II w zawodzie technik technologii chemicznej z Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach tworzyli drużynę, która reprezentowała województwo opolskie.

Tytuł finalisty oznacza, że uczniowie są zwolnieni z części pisemnych poszczególnych kwalifikacji w swoich zawodach i otrzymują 100 proc. punktów.

 

Przy okazji finału uczestnicy zwiedzili fabrykę ThoniAlutec i elektrownię w Stalowej Woli, muzeum flisactwa w Ulanowie i uczestniczyli w spływie galarami po Sanie.

 

Sukces naszych uczniów to również sukces ich nauczycieli - opiekunów merytorycznych: Elizy Baron (ZSTiO) i Anny Ledwig (ZS nr 3).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy