Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Podczas ostatniej konferencji prasowej w urzędzie miasta podpisano umowę, dzięki której na ulice Kędzierzyna-Koźla trafią nowe patrole policyjne, a w mieście będzie bezpieczniej.

 

Kwota 60 tys. zł. w całości zostanie przeznaczona na opłacenie dodatkowej służby policjantów. Jak tłumaczyła prezydent miasta Sabina Nowosielska - te pieniądze zostaną wykorzystane dla wszystkich mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

 

- Przez ostatnie kilka lat to się sprawdzało i za porozumieniem rady miasta podpisujemy umowę na kolejny rok. Nasza współpraca była zawsze owocna i ścisła, a będzie jeszcze bardziej, kiedy uruchomimy nasz monitoring - powiedziała prezydent miasta.

 

Pierwsze kamery w mieście mają pojawić się już w lipcu, a straż miejska będzie pracować 24 godziny na dobę. Przekazana przez urząd miasta kwota pozwoli uruchomić ok. 300 służb dodatkowych, czyli około 150 patroli dwuosobowych.

 

- Patrole będą kierowane w czasie największego zapotrzebowania. Wynika to z naszych analiz - również na podstawie Krajowej Mapy Bezpieczeństwa. Tymi patrolami będziemy też zabezpieczać bezpieczeństwo imprez, które organizowane są przez miast - powiedział Wiktor Chałupa, komendant Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 

DSC_0003
DSC_0003
DSC_0006
DSC_0006
DSC_0009
DSC_0009
DSC_0011
DSC_0011

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy