Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Prezes zarządu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Barbara Ermisch-Lipniacka podpisała we wtorek 15 maja umowę z Adamem Janickim, przedstawicielem firmy "Drobud" z Opola, która będzie wykonawcą inwestycji związanej z budową kanalizacji wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

 

Zadanie obejmuje roboty budowlane, polegające przede wszystkim na budowie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz ciśnieniowej wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Wartość tego zadania, to prawie 3,5 mln. zł. netto. Czas zakończenia przewidziany jest na połowę sierpnia 2019 roku.

 

- Jest mi miło ogłosić, że spółka MWiK w Kędzierzynie-Koźlu jest w przededniu podpisania umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie projektu pn. "Gospodarka Wodno-Ściekowa w Kędzierzynie-Koźlu". Projekt ten złożyliśmy w ubiegłym roku i w ramach konkursu dostaliśmy pozytywną rekomendację - mówiła prezez MWiK Barbara Ermisch-Lipnacka.

 

Zakres tego projektu, to budowa sieci kanalizacyjnych na osiedlu Blachownia. To zadanie już jest w trakcie realizacji. Drugim zadaniem jest remont na osiedlu Kłodnica - dokładnie na ul. Wyspiańskiego. A kolejnym zadaniem będzie zwiększenie wydajności stacji uzdatniania wody, czyli zabezpieczenie źródeł. I modernizacja zakładu uzdatniania wody w ulicy Dunikowskiego, który jest głównym punktem zasilania wody mieszkańców gminy.

 

- Cały projekt opiewa na kwotę 20 417 540 zł. netto. kosztów kwalifikowanych. A wysokość dofinansowania, to nieco ponad 13 mln. zł. Projekt będzie realizowany do końca 2019 roku - dodała Barbara Ermisch-Lipnacka.

 

Prezydent miasta Sabina Nowosielska zaznaczyła, że kiedy Miejskie Wodociągi i Kanalizacja skończy główną arterię, to miasto będzie wymieniać sukcesywnie kolejne ulice. Dodała także, że ma nadzieję, iż z końcem 2019 roku mieszkańcy, którzy zostaną podłączeni do sieci kanalizacyjnej - zarówno w Blachowni, jak i w Kłodnicy - będą zadowoleni.

 

- Pewne utrudnienia w ruchu drogowym na pewno będą, ale postaramy się pogodzić nasze prace z dojazdem mieszkańców. Postaramy się prowadzić roboty w sposób jak najmniej uciążliwy - zapewnił Adam Janicki.

 

 

DSC_0130
DSC_0130
DSC_0142
DSC_0142
DSC_0155
DSC_0155
DSC_0166
DSC_0166
DSC_0169
DSC_0169
DSC_0171
DSC_0171

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy