Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Inspektorat ZUS w Kędzierzynie-Koźlu otwiera drzwi dla lekarzy, którzy jeszcze nie zaufali elektronicznym zwolnieniom lekarskim. Już 19 maja w ramach Białej Soboty lekarze i osoby współpracujące będą mogły dowiedzieć się wszystkiego na temat e-zwolnień.

 

 

Lekarze w województwie opolskim co piąte zwolnienie chorobowe wypisują pacjentom na klawiaturze komputera. Ci, którzy robią to od miesięcy, nie wyobrażają sobie powrotu do papierowych druków i długopisu. Ponad 1600 medyków już teraz może wystawiać e-zwolnienia, dzięki temu, że ma już swój profil na zusowskiej Platformie Usług Elektronicznych. Jednak większość, ciągle wierna jest tradycyjnej ale bardziej czasochłonnej formie. Placówka ZUS w Kędzierzynie-Koźlu chce odpowiedzieć na pytania i wątpliwości lekarzy dotyczące elektronicznych zwolnień, również w kontekście pracodawcy i pacjenta.

- Specjalnie dla lekarzy otwieramy sale obsługi klientów w najbliższą sobotę. Od godziny 9.00 do godziny 14.00 nasi eksperci będą prowadzić indywidualne konsultacje dotyczące wystawiania e-zwolnień. Pomogą też założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych. Każdemu lekarzowi, który przyjdzie do nas ze swoim laptopem czy pendrivem pomożemy uzyskać certyfikat do wystawiania e-ZLA - zachęca Radosław Siczewski, koordynator akcji ZUS w województwie opolskim.

Biała Sobota będzie okazją do przedstawienia nowej usługi w ZUS czyli doradcy do spraw e-zwolnień. Od początku maja na sali obsługi klientów w miejscowym ZUS-ie dla zainteresowanych - głównie lekarzy i osób współpracujących - jest dostępny ekspert od elektronicznych zwolnień lekarskich.

- Nasza oferta nie ogranicza się do jednorazowego wydarzenia jakim będzie Biała Sobota. Oferujemy stałą pomoc w kwestiach technicznych, wyjaśnimy obieg dokumentacji po wejściu w życie przepisów o obowiązkowych e-zwolnieniach. Doradcy do spraw e-ZLA pokażą jak wystawić i anulować zwolnienie, jak uzyskać darmowy certyfikat ZUS, który jest prosty i bezpieczny w obsłudze - wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Na Opolszczyźnie jeszcze ponad 1100 lekarzy nie zarejestrowało się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Z tego ponad 100 lekarzy praktykuje na co dzień w Kędzierzynie-Koźlu i okolicy.

- Jako doradcy do spraw e-ZLA każdemu zainteresowanemu pomożemy przetestować system zwolnień elektronicznych. Jeśli będzie taka potrzeba, krok po kroku przejdziemy
z lekarzem cały proces wystawiania zwolnienia chorobowego bez użycia papierowych formularzy. Odpowiemy przy tym na każde pytanie – mówi Grzegorz Kolat, doradca do spraw e-zwolnień.

Otwarty dzień dla lekarzy jest organizowany we wszystkich inspektoratach ZUS w województwie opolskim. Pracownicy ZUS będą do usług wszystkich zainteresowanych od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy