Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym, czyli rondo miało powstać na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z aleją Spokojną. Takie rozwiązania sprawdzają się w wielu miastach i wpływają na bezpieczeństwo oraz usprawniają ruch drogowy - szczególnie, kiedy krzyżują się ulice z przejściami dla pieszych i  przejazdami rowerowymi.

 

Ten fragment ul. Grunwaldzkiej to droga, którą w ramach wspólnej inwestycji w subregionie miasto realizuje z powiatem kędzierzyńsko-kozielskim i strzeleckim. Zarówno na ulicy Grunwaldzkiej, jak i na alei Spokojnej powstaną ścieżki rowerowe. Z uwagi na spore już opóźnienia remontu ulicy Grunwaldzkiej podjęto decyzję, że skrzyżowanie pozostanie w takiej formie, w jakiej było - czyli ronda nie będzie.

 

- Nie chcieliśmy już przedłużać, chcieliśmy oddać jak najszybciej tę drogę do użytku. A znowu bez sensu byłoby ponowne rozkopywanie drogi, kiedy zacznie się remont ulicy Spokojnej. Więc skrzyżowanie zostanie w takiej formie, w jakiej było na początku - powiedział Artur Maruszczak, zastępca prezydenta miasta.

 

Ostateczny termin ukończenia remontu ulicy Grunwaldzkiej jest do końca maja. Po tym czasie Powiatowy Zarząd Dróg nałoży na firmę kary, w razie niedotrzymania terminu.

 

Już niebawem ruszy przetarg na remont al. Spokojnej, gdzie także powstanie ścieżka rowerowa prowadząca do cmentarza.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy