Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Chodniki dla pieszych nie są po to, żeby jeździły po nich samochody. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki marki Renault, który wjechał na chodnik naprzeciwko „Naszego Sklepu” przy ul. Piastowskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Chodnik, a dokładniej mówiąc studzienka telekomunikacyjna zapadła się pod wielotonowym ciężarem pojazdu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19.00. Na miejscu dość szybko pojawił się patrol policji. Ruch pojazdów na ul. Piastowskiej przebiegał bez zakłóceń. Ze względów bezpieczeństwa policjanci zalecali jednak, aby piesi omijali miejsce zdarzenia, gdyż nie było tak do końca wiadomo, czy ciężarówka nie ugrzęźnie jeszcze głębiej i nie przechyli się na bok.
Studzienka telekomunikacyjna zapadała się w tym miejscu już przed paroma dniami, jednak ani jej właściciel, ani zarządca drogi (Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu), nie zabezpieczyli należycie tego miejsca. Od wielu lat stan techniczny chodnika wzdłuż głównej arterii komunikacyjnej Koźla jaką jest ulica Piastowska, pozostawia bardzo wiele do życzenia. Zbudowano go jeszcze w 1996 roku. Od tamtego czasu nie był remontowany, choć dotknęły go dwie wielkie powodzie. W tym roku ma zostać poddany cząstkowym pracom modernizacyjnym.

 

chod_1
chod_1
chod_3
chod_3
chod_4
chod_4
chod_5
chod_5
chod_6
chod_6
chod_7
chod_7
chod_8
chod_8
chod_9
chod_9
chod_10
chod_10
chod_11
chod_11
chod_12
chod_12

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy