Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

XII Targi Pracy i Edukacji odbyły się w czwartek 12 kwietnia w hali "Śródmieście". Szkoły średnie, uczelnie wyższe, firmy i instytucje przygotowały kilkaset ofert. Uczniowie oraz osoby poszukujące pracy mogły zapoznać się z ofertami na kilkudziesięciu stoiskach.

 

Tegoroczne targi odbyły się pod hasłem "Nauka - szkolenie - praca". Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Opolska Wojewódzka Komenda OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu. Honorowy patronat objęli: Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego oraz Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle.

 

- Myślę, że każde kolejne targi cieszą się coraz większą popularnością. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oferty pracy przygotowane są zarówno dla młodych, jak i osób po pięćdziesiątym roku życia. Łącznie jest około 270 ofert pracy. Ale przede wszystkim wystawiają się tutaj wszystkie nasze szkoły z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i chciałam bardzo mocno zaakcentować, że są do dobre szkoły - powiedziała Małgorzata Tudaj, starosta powiatu.

 

Przez dwie godziny mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogli zapoznać się z ciekawymi ofertami. Targi kierowane były dla osób szukających lub chcących zmienić pracę, przekwalifikować się, zdobyć kurs, szkolenia, dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności. To także propozycja dla wszystkich absolwentów gimnazjów i ich rodziców. Podczas targów można było zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną szkół średnich.

 

- Mam okazję zobaczyć oferty zatrudnienia dla moich przyszłych absolwentów. Zaś jako szkoła wystawiamy się z wszystkimi naszymi zawodami i zachęcamy młodzież, aby przyszła do naszej szkoły i skończyła ją z atrakcyjnym zawodem - powiedział Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach.

 

Zarówno szkoły walczyły o nowych uczniów, jak i pracodawcy o pracowników. Każdy przygotował bardzo atrakcyjne oferty, a do tego prezentacje. Wśród zainteresowanych bili zarówno gimnazjaliści szukający szkół średnich, jak i tegoroczni maturzyści w poszukiwaniu uczelni wyższych oraz pracy.

 

- Chcieliśmy pokazać coś, co nas odróżnia od innych szkół i innowacje, jakie mamy w szkole. Przede wszystkim jest to nasza telewizja ogólnokształcąca, której chyba jesteśmy prekursorami, bo to jest pierwsza telewizja jaka powstała w szkołach w powiecie i z której jesteśmy bardzo dumni. Drugą rzeczą jest nasze koło fotograficzne, które realizuje pasje uczniowskie. No i coś nowego w naszej szkole, a mianowicie elementy dietetyki, które są dołożone do zajęć w klasach biologiczno-chemicznych - powiedziała Grażyna Stelmach z I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Uczennice kozielskiego ogólniaka pokazały, jak robić dietetyczne i ekologiczne potrawy, które każdy w prosty sposób może zrobić w domu. Były to głównie słodycze - rafaello z kaszy jaglanej, czy żelki z agaru. Dodatkowo można było zobaczyć różne doświadczenia chemiczne przy wykorzystaniu podstawowych produktów, które każdy posiada w domu.

 

- Teraz jest rynek pracownika. Młodzi ludzie nie wiedzą za bardzo co chcą w życiu robić, a praca przecież jest. Wydaje mi się, że starsi, nawet seniorzy, mają więcej energii i charyzmy, niż młodzież. Uważam, że każdy kto chce pracować, znajdzie pracę - podkreśliła Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

 

Wśród szkół znalazła się także szkoła z Komorna, która zachęca uczniów m.in. tym, że można zrobić darmowe prawo jazdy i kursy na ciągniki, koparki, czy kombajny rolnicze. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej zaprezentował aero-paletę do przenoszenia ciężkich rzeczy w zakładach chemicznych, nad którą uczniowie szkoły pracowali pół roku.

 

- Chcemy zachęcić obywateli do wstąpienia do policji. Na dzień dzisiejszy mamy osiem wakatów w naszej komendzie. Praca jest interesująca, ale raczej dla odważnych. W pewnym sensie jest to wyjątkowa praca, z możliwością awansu. Przychodzą do nas głównie osoby w wieku 20-30 lat, ale bywają i starsi - zachęcała sierż. Dorota Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 

DSC_0002
DSC_0002
DSC_0007
DSC_0007
DSC_0008
DSC_0008
DSC_0012
DSC_0012
DSC_0013
DSC_0013
DSC_0015
DSC_0015
DSC_0017
DSC_0017
DSC_0019
DSC_0019
DSC_0020
DSC_0020
DSC_0022
DSC_0022
DSC_0024
DSC_0024
DSC_0025
DSC_0025
DSC_0026
DSC_0026
DSC_0027
DSC_0027
DSC_0028
DSC_0028
DSC_0030
DSC_0030
DSC_0036
DSC_0036
DSC_0038
DSC_0038
DSC_0042
DSC_0042
DSC_0049
DSC_0049
DSC_0051
DSC_0051

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy