Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla udaremnili próby wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców powiatu. Oszuści dzwonili do starszych osób podając się za funkcjonariuszy pod pozorem konieczności dokonania wpłaty kaucji za członka rodziny, który spowodował wypadek. Ogromną zasługę mają w tym pracownicy banku. To oni zauważyli dziwne zachowanie swoich klientów, którzy chcieli wypłacić wszystkie swoje oszczędności i powiadomili dyżurnego kędzierzyńskiej komendy.

 

W poniedziałek 12 marca na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego doszło do kilku prób oszustwa metodą "na policjanta". Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 10. Mężczyzna - oszust zadzwonił do 77-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla na telefon stacjonarny i podając się za funkcjonariusza policji poinformował go, że jego synowa miała wypadek. Ponadto to ona miała być sprawcą wypadku i trzeba wpłacić kaucję i wówczas nie pójdzie "siedzieć". Senior próbował wypłacić oszczędności z banku, aby przekazać je na "kaucję za synową". W banku kasjerka zorientowała się, że padł ofiarą oszustwa. W tym przypadku dzięki czujności pracownicy banku udało się uratować oszczędności przed wydaniem ich oszustom. Teraz kędzierzyńscy policjanci pracują nad ustaleniem osób, które były autorami tych rozmów i postawieniem ich przed wymiarem sprawiedliwości.

Tego samego dnia na terenie Kędzierzyna-Koźla odnotowano jeszcze pięć zgłoszeń prób oszustwa, gdzie osoby dzwoniące informują, że ktoś z członków rodziny spowodował wypadek. Ale seniorzy byli czujni i nie dali się oszukać.

 

Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy, ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie powinniśmy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.

 

Policja prosi - jeśli mają Państwo w rodzinie starsze i samotnie mieszkające osoby – rozmawiajcie z nimi na temat bezpieczeństwa w mieszkaniu. Ostrzegajcie, że nigdy nie powinny wpuszczać obcych do domu i nigdy nie powinny dawać pieniędzy osobom nieznanym.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy