Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Tym razem próba wyłudzenia pieniędzy od starszych osób w Kędzierzynie-Koźlu nie powiodła się. Co prawda, jeden z seniorów chciał wypłacić pieniądze, ale kasjerka w banku powiadomiła policję.

 

Do zdarzenia doszło 12 marca około godz. 10. Oszust zadzwonił do 77-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla i podając się za funkcjonariusza policji poinformował go, że jego synowa była sprawcą wypadku. Mężczyzna przekonał seniora, że należy wpłacić kaucję, aby kobieta nie została zatrzymana w areszcie.

 

Starszy pan udał się do banku, aby wypłacić swoje oszczędności. Na szczęście czujność zachowała kasjerka. Wydało jej się podejrzane, że klient nagle wypłaca wszystkie pieniądze, a przy tym cały czas ma połączenie przez telefon komórkowy. Pisząc na kartce ustaliła z klientem, że nie zlikwiduje lokat i wykonywała wszystkie czynności w taki sposób, aby oszust nie zorientował się o tym. W międzyczasie zadzwoniła na komendę i poinformowała dyżurnego o sytuacji.

 

77-latek po wyjściu z banku wrócił do domu, gdzie już wspólnie z mundurowymi oczekiwał na kolejny telefon od oszusta. Ten poinformował, że po pieniądze przyjedzie kurier, który jednak nie pojawił się.

Teraz policjanci pracują nad ustaleniem osób, które były autorami tych rozmów i postawieniem ich przed wymiarem sprawiedliwości.

 

Tego samego dnia odnotowano jeszcze pięć zgłoszeń prób oszustwa, gdzie osoby dzwoniące informują, że ktoś z członków rodziny spowodował wypadek. Jednak, żaden z seniorów nie dął się już naciągnąć.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy