Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Druga edycja gali Festiwalu Praw Człowieka w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się 15 marca o godz. 9.30 w Domu Kultury „Chemik”. Tegorocznym tematem przewodnim były prawa dziecka.

 

Festiwal Praw Człowieka powstał i jest organizowany z inicjatywy II Liceum Ogólnokształcącego przy współpracy z różnymi instytucjami i placówkami. Finałowa gala kończy trwające od listopada 2017 roku działania promujące edukację na temat praw człowieka.

 

- W tym czasie uczniowie i nauczyciele szkół i przedszkoli z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, analizując tematykę praw dziecka, tworzyli spoty reklamowe, odgrywali sztuki teatralne, kręcili filmy, śpiewali piosenki i rysowali plakaty – informuje Piotr Jahn z II LO.

 

Nowinką tegorocznej edycji były debaty, które zostały stoczone w ramach Międzyszkolnego Turnieju Debat Oksfordzkich. Starli się w nich uczniowie trzech szkół średnich. Rywalizację podjęło też sześć drużyn z klas gimnazjalnych oraz trzy ze szkół podstawowych. Sędziami w debatach byli m.in.: Laura Koba - społeczny przedstawiciel Rzecznika Praw Dziecka, Jacek Różycki - przewodniczący komisji praw człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Opolu, Marzanna Pogorzelska – aktywistka, pedagog i wykładowca na Uniwersytecie Opolskim oraz Krzysztof Kazanowski – działacz Amnesty International i nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11.

 

II Festiwal Praw Człowieka został objęty patronatem: Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Amnesty International Polska, Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie i Okręgowej Radzie Adwokackiej w Opolu, prezydent miasta i starosta powiatu.

 

 

Foto: II LO

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy