Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Blisko 200 osób przyszło na spotkanie z prezydentem Słupska, Robertem Biedroniem do hotelu "Solidaris". Znany polityk, były poseł, promował swoją książkę "Pod prąd". Wydarzenie zorganizowała Fundacja Jarosława Pilca dla Czystego Powietrza, a współorganizatorem był KOD Kędzierzyn-Koźle.

 

Poza promowanie książki, Robert Biedroń rozmawiał z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla o problemach dotyczących również naszego miasta. Mówił o sobie, że jest liderem, który potrafi pociągnąć za sobą ludzi, a jego misją jest dążenie do równości i postępu. Zaznaczył, jak ważna jest rola kobiet i jak wciąż są niedoceniane. Oraz stwierdził, że czuje obowiązek mówienia o tym, o czym wiele osób boi się nawet wspomnieć.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zadawali Biedroniowi wiele pytań. M.in. padło pytanie, czy ma pomysł, jak zatrzymać ludzi w mieście.

 

- Ja robię wszystko, żeby narrację o moim mieście przedstawiać w jak najlepszych barwach. I oczywiście w moim mieście, jaki i w Kędzierzynie-Koźlu znajdzie się wiele osób, które obsypią swoje miasto - że tu się nic nie dzieje, że to jest nudne miasto, wszyscy powinniśmy stąd wyjechać. Tylko, że jak będziemy tak mówić, to tak naprawdę będzie. My odpowiadamy za to miasto, bo to my je kreujemy - powiedział Robert Biedroń.

 

Jak twierdzi prezydent Słupska, Opolszczyzna wyludnia się, ponieważ zamykane są tu duże zakłady pracy. Ale jest wiele uboższych miast, niż Kędzierzyn-Koźle. Na przykładzie Słupska przedstawił propozycję, by młodzi ludzie chcieli mieszkać w naszym mieście.

 

- Podczas mojej kadencji oddałem pół tysiąca mieszkań komunalnych i socjalnych. Co jest ewenementem, bo tego się nie robi. Ale to sprawia, że młodzi ludzie mogą zostać w Słupsku i nie wyjeżdżać do innych miast. Mają zapewniony jakiś start - podkreślał Biedroń.

 

Dodał także, że odpowiedzialnością polityków jest wspieranie osób, których nie stać np. na kredyt mieszkaniowy. I należy stworzyć taki system, by młodzi ludzie mogli się rozwijać w swoich miastach, a nie musieli wyjeżdżać do dużych metropolii, w których smog jest jeszcze większy i życie wcale nie jest lepsze.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy