Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Honorowy Klub Dawców Krwi przy parafii pw. Ducha Św. i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu istnieje od 20 lat. Przez ten czas jego członkowie oddali 2,5 tysiąca litrów najcenniejszego surowca.

Jubileuszowe spotkanie członków klubu HDK poprzedziła uroczysta msza święta koncelebrowana przez trzech księży. Odprawiono ją w intencji krwiodawców, ich rodzin i wszystkich tych, którym idee Czerwonego Krzyża są bliskie. Wzięło w niej udział niemal pół tysiąca osób.

 

Podczas części oficjalnej nie zabrakło podziękowań oraz ciepłych słów kierowanych do krwiodawców. Klub HDK przez lata wyrósł na organizację, która nie tylko promuje krwiodawstwo. Dziś trudno sobie wyobrazić wiele przedsięwzięć bez pomocy członków klubu, których obecnie jest około czterdziestu.

- Chciałbym gorąco podziękować wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego jubileuszowego spotkania, jak i tym, którzy pracowali z nami przez ostatnie 20 lat, brali udział w wielu przedsięwzięciach społecznych, a warto dodać, że nasz klub to nie tylko akcje poboru krwi, ale również inne działania charytatywne dla lokalnej społeczności – zaznaczył Mieczysław Ferdzyn, prezes klubu.

 

Honorowe krwiodawstwo to jedna z najpiękniejszych i najszlachetniejszych idei podejmowanych przez człowieka.

- Państwa bezinteresowność w działaniu, zaangażowanie i odpowiedzialność jaką na siebie przyjęliście, przywraca wiarę w człowieka i napawa nadzieją. Na szczególne wyrazy uznania zasługuje także działalność klubu promująca honorowe krwiodawstwo. Wkładacie wiele pracy i wysiłku w upowszechnianie tej pięknej idei, dzięki czemu inspirowane są kolejne pokolenia działaczy i bohaterów dzielących się darem życia – mówiła starosta Małgorzata Tudaj, a do życzeń dołączyła się prezydent miasta Sabina Nowosielska.

hdk4
hdk4
hdk5
hdk5
hdk1
hdk1
hdk3
hdk3
hdk2
hdk2
hdk6
hdk6

 

Źródło: starostwo powiatowe

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy