Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kocham Polskę to społeczna akcja reklamowa zainicjowana przez Młodzież Wszechpolską. Celem przedsięwzięcia jest promocja nowoczesnego patriotyzmu. Z tej okazji 14 lutego w Kędzierzynie-Koźlu będą rozdawane specjalne plakaty.

 

W tym roku akcja nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta podniosła rocznica jest świętem każdego Polaka. To właśnie w 1918 roku, po 123 latach zaborów i niewoli, Polska wróciła na mapy Europy i świata. Niepodległość odzyskaliśmy przede wszystkim dzięki duchowi patriotyzmu, jaki utrzymał się wśród naszych rodaków w tych trudnych czasach.

 

Tegorocznym projektem plakatu organizatorzy chcą przypomnieć, szczególnie młodym Polakom, o postaciach, które na wszystkich możliwych płaszczyznach prowadziły naród do upragnionej wolności. Takimi postaciami niewątpliwie byli: Roman Dmowski - dyplomata i twórca nowoczesnej idei narodowej, Ignacy Jan Paderewski - orędownik sprawy polskiej na zachodzie oraz Józef Piłsudski - dowódca Legionów. Dla wolnej Polski poświęcili swoje życie. Najlepiej jak potrafili pokonali trudności, które postawił przed nimi los.

Jak przyznają organizatorzy, dziś naszym obowiązkiem jest oddać im należny szacunek i pokazać współczesnym pokoleniom, iż nasza ojczyzna, dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich jej obywateli, może osiągać rzeczy wielkie.

 

Plakaty w Kędzierzynie-Koźlu rozdawane będą w środę 14 lutego w 76. rocznicę utworzenia Armii Krajowej. Członkowie Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle oraz Młodzieży Wszechpolskiej - Okręg Opolski od godz. 16 przejdą od galerii Odrzańskie Ogrody, ul. Kozielską i al. Jana Pawła II, do hali sportowej „Śródmieście”.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy