Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Samorząd powiatowy z Kędzierzyna-Koźla zakończył modernizację fragmentu ul. Mostowej na osiedlu Azotów. Chodzi o odcinek przy zjeździe z drogi wojewódzkiej nr 408 w rejonie wiaduktów kolejowych.

 

Drogowcy położyli tam nową nawierzchnię, a także ścieżkę rowerową, która dodatkowo oddzielona jest od ulicy pasem zieleni.

- Remont objął półkilometrowy odcinek, a sama konstrukcja ze względu na spory ruch pojazdów, została wzmocniona – informuje Adam Lecibil ze starostwa powiatowego.

Ekipa remontowa ustawiła już nowe oznakowanie i zakończyła malowanie oznaczeń drogowych. Powiat za remont zapłacił niespełna 250 tys. zł, a ponad połowę z tego wyłożyła Grupa Azoty ZAK S.A.

 

W budżecie na przyszły rok starostwo zaplanowało wiele ważnych inwestycji drogowych. Przebudowany zostanie między innymi przejazd pod wiaduktem na drodze powiatowej na ul. Głównej w Koźlu-Rogach. Remont czeka ul. Damrota, a nowe chodniki pojawią się przy ul. Powstańców oraz Batorego

 

- Nowe chodniki powstaną też m.in. na ul. Sławięcickiej w Kotlarni, czy w Landzmierzu, drogowcy wzmocnią też drogę w Starej Kuźni. Przebudowana zostanie droga na odcinku Trawniki-Gościęcin, a także w Polskiej Cerekwi oraz w Mechnicy. Przebudowane zostaną chodniki na ul. Piastowskiej w Koźlu, a także na ul. Szymanowskiego oraz Partyzantów - wylicza Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

 

Planowane jest też sporządzenie dokumentacji na przebudowę ul. Wojska Polskiego oraz Królowej Jadwigi.

 

 

 

Źródło: starostwo powiatowe

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy