Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Marzanna Pogorzelska, Danuta Staniś i Radosław Truś – to trójka kolejnych mieszkańców miasta, która otrzymała tytuły honorowe „Zasłużony dla miasta Kędzierzyna-Koźla”. Odebrali je podczas sesji rady miasta, która 28 grudnia odbyła się w urzędzie miasta.

 

Marzanna Pogorzelska to była wieloletnia nauczycielka języka angielskiego i opiekun szkolnego koła Amnesty International w I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu. Była także inicjatorką projektu „Przywróćmy pamięć” poświęconego dawnej społeczności żydowskiej mieszkającej w Kędzierzynie-Koźlu. Jako pedagog oprócz przekazywania wiedzy uczniom wpajała im takie wartości jak tolerancja, zrozumienie czy empatia.

 

Danuta Staniś od lat jest związana z zespołem pieśni i tańca „Komes”. Odpowiada w nim za choreografię. Sam zespół jest znany publiczności zwłaszcza z prezentowania szerokiego wachlarza tańców regionalnych i narodowych nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. W styczniu będzie reprezentował nasze miasto na II Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Tajlandii.

 

Radosław Truś jest ojcem ogólnopolskiego konkursu piosenki turystycznej i poezji śpiewanej „Wrzosowisko”. To właśnie on 30 lat temu powołał do życia ten festiwal i był organizatorem pierwszych dziesięciu edycji, a do dziś zasiada w jego jury. Ponadto organizował dla młodzieży liczne wycieczki, zajęcia z terenoznawstwa oraz spotkania pn „Herbatka pana Radka” łączących muzykę, poezję, plastykę, gawędę i opowieści podróżnicze.

 

 

 

Źródło: urząd miasta

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy