Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Firma PEXIM, której sklep Moda dla Dzieci i Świat Maluszka znajduje się na ul. Pamięci Sybiraków w Koźlu, to nowy sponsor ramek ze zdjęciami dzieci urodzonych w kozielskim szpitalu. PEXIM ma też swój sklep internetowy: swiatmaluszka.com.pl.

 

Produkty firmy trafiają do krajów w całej Europie, Australii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale można je kupić również w naszym mieście. PEXIM to firma z wieloletnimi tradycjami w produkcji pościeli i artykułów dla dzieci i niemowląt. Jej wyroby produkowane są pod markami: My Sweet Baby oraz Bobono.

Wcześniej za produkcję ramek, których przygotowaniem zajmuje się „Lokalna”, płacił SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Redakcja nie zarabiała na ramkach, a ponadto bezpłatnie udostępniała do nich zdjęcia. Decyzję o rezygnacji z miłej pamiątki dla mam rodzących w Koźlu podjął 30 listopada, w ostatnim dniu pracy, były dyrektor SP ZOZ Marek Staszewski.

Była to reakcja na teksty związane z dramatycznym porodem Magdaleny Wiśniewskiej, które pojawiły się na naszych łamach. Chodziło m.in. o artykuł z 21 listopada pt. „Taśmy prawdy ze szpitala”, w którym opublikowaliśmy rozmowę rodziców małej Łucji z Dorotą Zarańską, zastępcą dyrektora ds. medycznych SP ZOZ. W jej trakcie Dorota Zarańska mocno skrytykowała zachowanie Przemysława Karonia, który pełnił dyżur podczas feralnego porodu. Sprawę cały czas wyjaśnia prokuratura.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy