Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Rada powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przyjęła budżet na rok 2018. Kwota 90,2 mln. zł. ma być po stronie dochodów, natomiast wydatki wyniosą 97,5 mln. zł. Różnica pokryta zostanie z kredytu w wysokości 7 mln. zł., a reszta z wolnych środków.

 

Wszyscy radni jednogłośnie podnieśli ręce. Przyszłoroczne dochody powiatu mają być wyższe, niż w 2017 roku, a wydatki niższe. W budżecie na bieżący rok wydatki określono na ok. 100,5 mln. zł., a dochód na 87,6 mln. zł.

 

- Pragnę bardzo serdecznie podziękować pani przewodniczącej, zarządowi, wszystkim radnym i pracownikom, którzy przyczynili się do pracy nad budżetem. Ciężki budżet, dobry budżet i dziękuję za rozsądek, który zwyciężył dzisiaj przy głosowaniu - powiedziała starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

 

Największe wydatki pochłonie oświata i wychowanie. Blisko 16 mln. zł. zostanie zainwestowane w infrastrukturę drogową. Kontynuowana będzie przebudowa drogi z Kędzierzyna-Koźla do Zalesia Śląskiego, która jest realizowana w ramach subregionu kędzierzyńsko-kozielskiego i strzeleckiego. Wyremontowane zostaną także niektóre chodniki na terenie miasta oraz kilka dróg z terenu gmin wiejskich.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy