Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W Kędzierzynie-Koźlu powstaje coraz więcej skrzyżowań o ruchu okrężnym. Już niebawem powstanie nowe rondo. Takie rozwiązania sprawdzają się w wielu miastach i wpływają na bezpieczeństwo oraz usprawniają ruch drogowy - szczególnie, kiedy krzyżują się ulice z przejściami dla pieszych i  przejazdami rowerowymi.

 

Nowe rondo ma powstać na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z aleją Spokojną. Jest to ciąg drogi, którą w ramach wspólnej inwestycji w subregionie miasto realizuje z powiatem kędzierzyńsko-kozielskim i strzeleckim. Zarówno na ulicy Grunwaldzkiej, jak i na alei Spokojnej powstaną ścieżki rowerowe. Obecnie w tym miejscu trwa remont kanalizacji.

 

Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Miłą i 1 Maja często dochodziło do wypadków i kolizji. Wyjazd z ul. Miłej był bardzo uciążliwy, ponieważ światła w tym miejscu zmieniały się bardzo szybko. Z końcem listopada oddano do użytku rondo, które ma ułatwić przejazd i zagwarantować bezpieczeństwo.

 

Wielu kierowców większych pojazdów, głównie autobusów i samochodów ciężarowych wręcz przeklina rondo Solidarności przy stacji PKP. Autobusy wyjeżdżające z przystanku w stronę wiaduktu, uszkadzają krawężniki, bo jest ciasno i zwyczajnie się nie mieszczą.

- Jest ono zrobione zgodnie z zasadami, ale jak widać wielu kierowców po prostu ścina drogę i przez to ten krawężnik jest przechylony. Niebawem zostanie poszerzony łuk przy wyjeździe z przystanku i oczywiście naprawione zostaną krawężniki - wyjaśnia wiceprezydent Artur Maruszczak.

 

W tym roku oddane do użytku zostało także rondo na ul. Witosa (osiedle Azoty).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji