Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Dziś o godzinie 19.50 w programie telewizyjnym TVN „Uwaga!” wyemitowany zostanie reportaż poświęcony tragicznemu porodowi, do którego doszło w kozielskim szpitalu 24 października.

O wydarzeniach z oddziału ginekologiczno-położniczego kozielskiego szpitala dziennikarze „Uwagi” zostali poinformowani przez Mateusza Kornaka, ojca Łucji, która cudem przeżyła poród. Rodzice dziewczynki wciąż nie mogą pogodzić się z tym, że choć ciąża przebiegała prawidłowo, ich dziecko urodziło się ze skrajnym niedotlenieniem mózgu. Dziewczynka jest cały czas w stanie zagrażającym życiu, a jej funkcje życiowe podtrzymuje aparatura. Prawdopodobnie Łucja nigdy nie będzie zdrowa.

Reporterzy TVN w listopadzie zaczęli kręcić materiał. Spędzili w Kędzierzynie-Koźlu trzy dni. W tym czasie spotkali się z rodziną Łucji, prokuratorem rejonowym, dyrekcją kozielskiego szpitala, położnymi i lekarzem, który pełnił dyżur podczas tragicznego porodu. Odwiedzili też Łucję, która cały czas przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

Reportaż przygotowała Monika Nawrot-Górska, która w telewizji pracuje od 13 lat, a w „Uwadze” od ośmiu. Zajmuje się głównie tematyką społeczną i interwencyjną.

Ilość ocen (1)

5 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze
 • Gość - Mirela

  Niestety to nie pierwszy raz tak się zdarzyło w Kędzierzynsko-Kozielskim, tylko że nie tak tragiczne. 7 lat temu urodziłam po 16 godzin dziewczynkę ktora została niedotleniona i nikt mi o tome nic nie powiedział. Tylko bylo trzebalo iść na usg główki, ale czemu drugie dzieci nie muszą iść i wtedy się dopiero dowiedziałam że moje dziecko zostało niedotlenionie. Coreczka potrzebowała pomocy specjalisty, i rozwia się prawidłowo, ale zawsze człowiek się zastanawia czy jednak coś nie zostało. Bardzo mi żal dziewczynki i rodziców bo z powodu ludzkie winny będą niestety cierpieć prez cale życie....

 • Gość - Marek

  Nigdy w życiu ! Kędzierzyn to najgorszy szpital !!!

 • Gość - Jacek Mądry

  Rodzice nie mogą się pogodzić z tym, że natura nie pozwoliła ich dziecku urodzić się zdrowym?
  To nie jest dziwne, zawsze strata człowieka, w szczególności członka rodziny jest trudna do przyjęcia, ale taki już nas los na tym padole.

 • Gość - Matka

  Rodziłam w Koźlu 8 lat temu i akurat do lekarzy nie mialam zastrzezen, a do poloznych. Zimne, potwornie odnoszace sie do rodzacej kobiety ! Dziwi mnie, ze nikt tu nie wspomina o tym.

 • Gość - Matka

  Rodzilam w Kozielskim szpitalu 8 lat temu i alurat do lekarzy nie mam zastrzezen, a do poloznych. Kobity zimne, wyrachowane, a sposob w jaki odnosza sie do rodzacej pozostawia wiele do zyczenja ! Dziwie sie, ze nikt nie wspomina.

 • Gość - cewka

  Pierwszy raz miałam okazję zobaczyć i posłuchać tego Staszewskiego. Cwaniaczek, próbował pouczać dziennikarkę. Bezczelny. Dobrze że takiego typka już nie będzie w szpitalu. Za motanie w dokumentacji jako szef szpitala powinien odpowiedzieć karnie. To niewiarygodne co ten gostek opowiada do kamery.

 • Gość - Dniel

  Ocena 5 na 5 gwiazdek

  Dlaczego ludzie pozwalają takiej bandzie sie poniżać Są tam ludzie bez jakichkolwiek skrupułów z chamskim nastawieniem do pacjentów A to szpital powinien być dl pacjentów Każdy człowiek godnie traktowany A chołote usunąć jak najszybciej Wyeliminować patologie ze szpitala Jeżeli tego nie zrobimy narażamy wten sposób następnych ludzi na cierpienie

 • Nikt nic nie wspomina o położnych i o pani rezydent a przecież to są osoby, które są przy porodzie. Przecież zauważyly prędzej spadek tętna płodu i rodzice mówili że wiedzieli w oczach położnych strach i niepokój. To te osoby powinny prędzej powiadomić lekarza dyżurującego, podpiąć przyszłą mamę pod ktg a jeśli lekarz nie przyszedł to wzywać znów i znów, pójść po niego. Przecież kilka razy na ktg widać było spadek tętna i w tym momencie powinien być wezwany lekarz, bylo kilka takich sytuacji-mama dziecka pokazała do kamer badania ktg. Pani rezydent dopiero po 5 raczyła wezwać lekarza. Może trzeba było interweniować wcześniej? Nie można oskarżać tylko lekarza jeśli przy porodzie była położna i rezydent. Dwa lata temu rodzilam i przy porodzie był obecny dr Przemyslaw Karoń i wszystko przebiegło prawidłowo, decydując się na drugą ciążę też czulabym się bezpiecznie pod jego opieką. Oczywiście rodzicom współczuję, straszna tragedia, ale nie my jesteśmy od osądzania

 • Gość - Zośka

  Ja widocznie miałam szczęście bo rodziłam 3 raz i trafiłam na ekstra nową położną p. Grażynkę i czułam różnicę w zmianie mentalności szpitala i podejściu niż kiedyś. Na lekarza z artykułu natknęłam się podczas 2 ciąży na usg gdy wywnioskował że urodzę dziecko z zespołem downa, jak się okazało w złym tygodniu sprawdzał przyzierność karkową. I teraz mam super córę. W połowie 3 ciąży robił mi usg mechanicznie jak jakiemuś bydłu, modliłam się by nie trafił się przy porodzie i chyba mam anioła stróża. Współczuję rodzicom Łucji, nic teraz nie zwróci im już tego szczęścia, ale wierzmy w cuda bo się zdarzają.

 • Gość - Dawidos

  Najgorszy szpital !!!!!