Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W tym tygodniu ma zostać podjęta próba odłączenia Łucji od respiratora. To ważny krok w leczeniu dziewczynki. Ostateczną decyzję ma podjąć dr n. med. Wojciech Walas, ordynator oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, gdzie dziewczynka cały czas przebywa.

 

Łucja skończyła już półtora miesiąca.W tym czasie, bardzo ładnie przybrała na wadze. Ma już 3650 kg. Po urodzeniu ważyła 2,8 kg.

Dziewczynka przyszła na świat 24 października w kozielskim szpitalu. Urodziła się ze skrajnym niedotlenieniem mózgu. Okoliczności tragicznego porodu cały czas wyjaśnia prokuratura. Aktualny stan dziewczynki określany jest jako ciężki stabilny.

- W każdej chwili może się to zmienić. Stan jest codziennie oceniany. Raz pisze, że  jest stabilny a raz że ciężki – tłumaczy Mateusz Kornak, tato Łucji.

- Jej zachowanie nie jest prawidłowe. Otwiera oczka ale nie mruga nimi. Nie połyka śliny, nie ssie. Rusza się ale te ruchy są takie patologiczne. Budzi się. Patrzy oczkami, rusza się. Zasypia gdy ją usypiamy – opowiada Mateusz Kornak.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy