Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Zmiana przewodniczącego powiatowego zarządu Platformy Obywatelskiej oraz nowa lokalizacja biura, to także zmiana pokoleniowa - tak twierdzą przedstawiciele zarządu PO.

 

W poniedziałek 4 grudnia po raz pierwszy nowy zarząd PO zorganizował konferencję prasową, podczas której wychwalano nowego przewodniczącego, którym został radny miasta Michał Nowak.

 

- Nie brakuje mu ani wiedzy, ani doświadczenia. W samorządzie jest bardzo aktywny i ma bardzo duże ambicje - chwaliła Michała Nowaka była wiceprezydent miasta i była posłanka PO Brygida Kolenda-Łabuś.

 

Nowy przewodniczący chce przyciągnąć do ugrupowania nowych członków. Szczególnie młodych. Jako cel obrał sobie wygraną przyszłorocznych wyborów samorządowych.

 

Od trzech lat Platforma Obywatelska rządzi zarówno w mieście, jak i powiecie. Obecna prezydent Sabina Nowosielska, która nigdy nie była członkiem Platformy w 2014 roku wystartowała w wyborach jako kandydat PO.

 

- Uważam, że ten alians był korzystny przede wszystkim dla miasta. Te trzy lata, to były udane lata i nie inaczej mam nadzieję będzie z tym ostatnim rokiem. Był korzystny dla pani prezydent, ponieważ wygrała te wybory i może realizować swój program. Był korzystny także dla nas, ponieważ również wygraliśmy te wybory i możemy realizować program Platformy Obywatelskiej, a to jest cel każdego ugrupowania - powiedział Michał Nowak.

 

Jak twierdzi nowy przewodniczący, przez te trzy lata nie zdarzyło się nic takiego, co by podkopało wzajemne zaufanie między PO, a prezydent miasta. Więc jeżeli ten alians przynosi korzyści, to należy go kontynuować.

 

- Rozmowy już na ten temat były. Uzgodnione zostało na pewno to, że nie będziemy ze sobą konkurować. Albo pani Nowosielska pójdzie do wyborów, jako kandydat Platformy Obywatelskiej, jak to było trzy lata temu, albo będzie miała swój komitet z naszego poparcia - dodała Brygida Kolenda-Łabuś.

 

DSC_0015
DSC_0015
DSC_0016
DSC_0016
DSC_0017
DSC_0017

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy