Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W najbliższy weekend 9 i 10 grudnia odbędzie się finał akcji “Szlachetna Paczka”, podczas którego wolontariusze przekażą pomoc przygotowaną przez darczyńców dwudziestu tysiącom rodzin w potrzebie. Paczki trafią również do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

 

Finał akcji, który odbywa się co roku na początku grudnia, nie przez przypadek nazywany jest “weekendem cudów”. Przez te dwa dni w całej Polsce będą się działy niesamowite historie. Wzruszenia, emocje, wspaniałe chwile. Darczyńcy dostarczający paczki do magazynów, wolontariusze przekazujący je rodzinom, dziesiątki tysięcy osób bezinteresownie zaangażowanych w mądrą pomoc. Tak “Szlachetna Paczka” tworzy historie i wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze.

 

W tym roku ok. 11 tys. wolontariuszy odwiedziło 35 tys. rodzin. Ponad 20 tys. z nich zostało włączonych do projektu. To ludzie, którzy żyją w niezawinionej biedzie i bohatersko walczą o to, by się z niej wyzwolić. Paczka pomaga im w tym, by zaczęli sobie samodzielnie radzić. To dla tych rodzin darczyńcy z całej Polski przygotowali paczki z dedykowaną pomocą. Wśród nich znaleźli się m.in.: klub ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Bartłomiej Bonk z BMZ Teamem, starosta i rada powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz prezydent Kędzierzyna-Koźla.

Magazyn akcji w naszym mieście 9 i 10 grudnia będzie mieścił się w holu hali sportowej przy al. Jana Pawła II. Tam będzie można wolontariuszy i darczyńców z paczkami dla potrzebujących rodzin.

 

“Szlachetna Paczka”to to unikalny w skali światowej program precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy dziesiątki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

 

O tym, jak działa “Szlachetna Paczka” i jak można pomagać nie tylko przez jeden weekend, można przeczytać na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy