Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

 

Kierowcy nawet w trakcie remontu drogi, gdzie są spore dziury, wjeżdżają w jednokierunkową ulicę i z nadmierną prędkością starają się przejechać, by nikt ich nie złapał. Do takich sytuacji dochodzi kilka razy dziennie na ul. Ligonia (osiedle Pogorzelec).

 

 

 

Największym ewenementem są jednak kierowcy, którzy wjeżdżają pod prąd, ale na chodniku. Niektórzy używają do tego świateł awaryjnych. Jak widać na załączonym filmie, kierowca jadący chodnikiem skręca do kościoła. Czy światła awaryjne uprawniają takich kierowców do poruszania się po chodniku? Oczywiście, że nie.

 

- Niedozwolone jest jeżdżenie po chodniku wzdłuż niego. Niezależnie od celu naszej podróży, ani dystansu jaki pokonujemy - informują policjanci z drogówki.

 

Na chodnik można wjechać samochodem oraz motocyklem czy skuterem tylko w przypadku, gdy chcemy na nim zaparkować. Musimy jednak w takim przypadku pamiętać o dwóch rzeczach: przede wszystkim mamy obowiązek pozostawienia pieszym minimum 1,5 metra przestrzeni chodnika (jeśli chodnik jest jednocześnie drogą rowerową, bez wydzielonego oddzielnego pasa, nie możemy na nim parkować wcale). Straż Miejska i Policja coraz częściej bardzo skrupulatnie podchodzi do tego, by pilnować kierowców w tym zakresie. Druga sprawa to fakt, że parkowanie na chodniku dozwolone jest tylko przy jego krawędzi, o czym wielu kierowców także zapomina.

 

Za jazdę samochodem po chodniku grozi mandat karny w wysokości od 250 do 500 zł.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji