Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Jedną z ostatnich decyzji, jaką podjął Marek Staszewski, który do 30 listopada pełnił funkcję dyrektora SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu była rezygnacja z pamiątkowych ramek ze zdjęciami dzieci urodzonych w kozielskim szpitalu, które przygotowywała „Lokalna”.

Do tej pory, każda mama, która wyraziła na to zgodę, otrzymywała wraz z wypisem ze szpitala pamiątkowe zdjęcie oprawione w specjalną ramkę z wygrawerowanym imieniem noworodka oraz datą urodzenia.

 

Rezygnacja z przygotowywania ramek to reakcja Marka Staszewskiego na teksty, związane z dramatycznym porodem Magdaleny Wiśniewskiej, które w ostatnich tygodniach pojawiły się na łamach „Lokalnej”.

Chodzi m.in. o artykuł pt. „Taśmy prawdy ze szpitala”, w którym opublikowaliśmy rozmowę rodziców małej Łucji z Danutą Zarańską, zastępca dyrektora ds. medycznych SP ZOZ. Została ona nagrana przez rodziców dziewczynki, podczas spotkania w gabinecie zastępcy. Ponieważ w mediach pojawiły się nieprawdziwe informacje, w których dyrektor szpitala powoływał się właśnie na tą rozmowę, rodzice zdecydowali się ją upublicznić. W jej trakcie Danuta Zarańska mocno skrytykowała zachowanie Przemysława Karonia, który pełnił dyżur podczas feralnego porodu. Sprawę cały czas wyjaśnia prokuratura.

 

Dlaczego szpital zrezygnował z pamiątki dla rodziców? - Dyrektor Staszewski taką miał ochotę, żeby zrezygnować z ramek. Ja podtrzymuję tę decyzję – usłyszeliśmy od Danuty Zarańskiej, która aktualnie pełni obowiązki dyrektora SP ZOZ.

Redakcja nie zarabiała na produkcji ramek, a ponadto bezpłatnie udostępniała do nich zdjęcia. Reakcja dyrekcji szpitala z pewnością nie poprawi mocno nadszarpniętego w ostatnim czasie wizerunku oddziału ginekologiczno-położniczego.

 

Rodzice nie zostaną jednak bez pamiątek. Szybko znalazła się firma, która przejmie fundowanie upominków dla nich. Logo SP ZOZ zastąpione zostanie innym. Wkrótce zaprezentujemy ramkę w nowej odsłonie.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji