Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

O zagubieniu się 79- latki dyżurnego Komendy Powiatowej Policji zaalarmował jej syn. Starszą kobietę szukało ponad 20 policjantów, strażacy i rodzina. Kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy po 2 godzinach od zgłoszenia. Starsza pani błąkała się po mieście, aż doszła do miejscowości Stare Koźle. Ostatecznie swoją wędrówkę zakończyła w śródmieściu Kędzierzyna.

 

W niedzielę około godziny 19.30 dyżurny policji został zaalarmowany o zagubieniu się starszej kobiety. Sprawę zgłosił zaniepokojony syn 79-latki.  Z jego relacji wynikało, że około południa jego matka wyszła na zakupy a gdy dzwonił do niej wieczorem oświadczyła, że zabłądziła i idzie wzdłuż jakiś torów w leśnym terenie.

Do działań natychmiast włączyły się służby mundurowe. Na poszukiwanie zaginionej natychmiast ruszyło ponad 20 policjantów i 20 strażaków oraz rodzina. Funkcjonariusze przeszukiwali szlaki kolejowe, oraz tereny leśne.

Około godziny 22 do mundurowych podjechała kobieta pytając kogo szukają. Jak się okazało, kobieta widziała poszukiwaną staruszkę. 79-latka była u niej w domu w Starym Koźlu i prosiła by pomogła jej dostać się do domu, ponieważ się zgubiła. Mieszkanka Starego Koźla odwiozła starszą panią do Kędzierzyna-Koźla i wysadziła w okolicach kina „Chemik”. Gdy mundurowi otrzymali tę informację, skierowali poszukiwania w kierunku miasta. Już po chwili patrol ruchu drogowego znalazł starszą panią na ulicy Damrota. Kobieta została zbadana przez lekarza, po czym cała i zdrowa trafiła do domu.

 

Widząc osoby błąkające się po mieście, których życie może być zagrożone, nie przechodźmy obok nich obojętnie i alarmujmy policje za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy zadzwonić na numer 997 lub 112

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy