Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Akcję pod hasłem „Śniadanie daje moc!” zorganizowano w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki niej uczniowie uczyli się podstaw prawidłowego żywienia.

 

Najważniejsze cele programu: „Śniadanie daje moc” to zwiększanie świadomości na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. A także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowych nawyków.

 

O tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który zapewnia nam energię w szkole lub w pracy, nikogo przekonywać nie trzeba. Wiedzą o tym również dzieci ze szkoły w Azotach, które dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

 

- Dzięki wsparciu rodziców zorganizowaliśmy wspaniałą imprezę ze smakowitymi zdrowymi wyspami: owocowa, warzywną, kanapkową i deserową. Wszystkie potrawy przygotowali uczniowie z pomocą nauczycieli – informuje Izabela Iwanejko z PSP nr 3. - Jeśli mówimy o zdrowym odżywianiu, to pamiętajmy też o aktywności fizycznej. A tej było u nas w tym dniu bardzo dużo. Wspólne spożywanie posiłków i zabawa wyszły wszystkim na zdrowie – dodała nauczycielka.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy