Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Drugi rok z rzędu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu realizuje program żywienia dzieci „Żółty talerz”, finansowany przez Kulczyk Foundation, a realizowany przez Polski Czerwony Krzyż.

 

Dzięki programowi jakość żywienia w szkole uległa zdecydowanej poprawie. Zauważyły to dzieci i docenili rodzice, licznie angażując się w konkursy i różne akcje prozdrowotne.

W tygodniowym menu znalazły się m.in. chuda wołowina, cielęcina, indyk, pojawiły się również zupy-krem, dwie surówki do wyboru, a dodatkiem do obiadów są kompoty owocowe lub świeże owoce (jabłka, mandarynki, banany). Dzieci otrzymują również dodatkowe produkty, np. jogurty do picia czy batony muesli.

 

W szkole regularnie odbywały się akcje prozdrowotne, jak choćby: konkurs plastyczny „Wiem co jem, zdrowo jem” czy warsztaty kulinarne „Zdrowie jest w głowie - sposoby na wzmacnianie naturalnej odporności dziecka.”

Program „Żółty talerz” jest oceniany bardzo pozytywnie. W akcje angażują się nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice oraz wolontariusze szkolnego koła PCK. Uczniowie biorą aktywny udział w konkursach, prezentując coraz większą wiedzę na temat zdrowego odżywiania się. Program i jego założenia stały się naturalną częścią działalności „Szóstki”.

Warto dodać, że Kulczyk Foundation przeznaczyło na program 4 mln zł i jest on realizowany w zaledwie kilkunastu szkołach w Polsce.

 

zt1
zt1
zt3
zt3
zt2
zt2
zt4
zt4
zt5
zt5
zt6
zt6
zt7
zt7

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy