Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kolejne spotkanie w ramach projektu „roZMOWYsuwerena” odbędzie się w niedzielę 15 października w Kędzierzynie-Koźlu. W Domu Kultury „Chemik” od godz. 15 gościć będą Agnieszka Dziemianowicz-Bąk oraz Jerzy Przystajko.

 

Tematyka spotkania będą głównie prawa kobiet i ochrona zdrowia, ale przy okazji dyskusji będzie również okazja, aby porozmawiać o innych tematach.

 

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – członek zarządu krajowego Partia Razem, z wykształcenia filozof i pedagog, a z zawodu badacz społeczny. Od lat zaangażowana na polu edukacji – badała działalność oświatową samorządów, działała w organizacjach aktywizujących młodzież z małych miast, zakładała przedszkola na terenach wiejskich. W grudniu 2016 roku razem z Barbarą Nowacką została uhonorowana przez „Foreign Policy” miejscem na liście 100 najważniejszych światowych myślicieli w kategorii „The Challengers” – ludzi, którzy rzucają światu wyzwanie.

 

Jerzy Przystajko - członek prezydium rady krajowej Partia Razem, w której zajmuje się między innymi koordynacją prac programowych partii. Jest też członkiem prezydium komisji zdrowia i współautorem dokumentu programowego „Diagnoza i cele polityki zdrowotnej Razem”. W radzie zajmuje się też narkopolityką, prawami reprodukcyjnymi i sportem. Prywatnie jest kierownikiem apteki w małej miejscowości. Angażuje się też w działania mające na celu odczarowanie mitów narosłych wokół praw reprodukcyjnych w Polsce, czyli antykoncepcji, aborcji i okolic oraz w promocję medycyny opartej na nauce.

 

Spotkanie organizują Komitet Obrony Demokracji i Partia Razem.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy