Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Policja potwierdziła, że zwłoki mężczyzny znalezionego w województwie podkarpackim, o których informowaliśmy wczoraj (czytaj), należą do mieszkańca Kędzierzyna-Koźla.

 

- We wtorek 10 października na terenie jednej z miejscowości powiatu przeworskiego w zabudowaniach gospodarczych odnaleziono zwłoki mężczyzny. To 55-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla Piotra L. Z naszych ustaleń wynika, że popełnił on samobójstwo. Na tym etapie pracy wykluczono, by ktoś przyczynił się do śmierci tego człowieka – powiedziała nam nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

 

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że Piotr L. to były mąż poszukiwanej Honoraty Sokół z Kędzierzyna-Koźla.

Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna był skonfliktowany z byłą żoną. Kobieta zaginęła 9 października. Około godz. 18 zakończyła pracę w hali "Azoty" przy ul Mostowej. Do domu nie wróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszczęto akcję poszukiwawczą. Strażacy i policjanci przeczesali las w pobliżu hali sportowej, aż do osiedla, na którym mieszka zaginiona. Wczoraj w akcji brała udział specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratowniczą z Jastrzębia Zdroju z psem i quadem. Przyłączyły się także jednostki ratownictwa wodnego, które penetrowały Kanał Gliwicki. Do tej pory bez skutku.

 

W czwartek 12 października mundurowych w lesie obok osiedla Azoty już nie spotkaliśmy.

- Cały czas prowadzimy czynności poszukiwawcze zaginionej, ale przebiegają one już w inny sposób – wyjaśnia mł. asp. Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Dopóki poszukiwania trwają trudno coś wyrokować, ale zakładany jest czarny scenariusz. Kiedy zaginęła kobieta urwał się też kontakt z jej byłym mężem. To budzi podejrzenie, że mogło dojść do podwójnej tragedii, skoro mężczyzna popełnił samobójstwo. Z nieoficjalnych informacji wynika, że miał sądowy zakaz zbliżania się do byłej żony i mógł mieć wobec niej złe intencje.

 

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Honoraty Sokół, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie-Koźlu (tel. 77 4724666, 77 4725645), bądź na numer alarmowy 997 lub 112.

Rysopis Honoraty Sokół: lat 54, wzrost 160 cm, szczupłej budowy, włosy krótkie, proste, koloru blond, oczy ciemne.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy