Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Izabela Kuzioła ma 39 lat i mieszka w Kędzierzynie-Koźlu. Wraz z mężem wychowuje dwunastoletnią córkę. Od września 2015 roku, po badaniu RM głowy, otrzymała diagnozę - guz złośliwy mózgu (glejak nieznanego pochodzenia). 

- Neurolog skierował mnie do neurochirurga. Od 17 września do 1 października 2015 roku przebywałam w Klinice Neurochirurgi i Onkologii CUN w Łodzi. Miałam dwa razy wykonaną biopsje ciała modzelowatego mózgu – opowiada Izabela Kuzioła.

Zdiagnozowano guza złośliwego mózgu skąpodzrzewiaka g2. Jest nieoperacyjny ze względu na lokalizację.

 

- Poinformowano mnie, że czeka mnie skojarzona terapia na oddziale onkologii, czyli radioterapia plus chemioterapia – wspomina Izabela Kuzioła, która udała się do Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Na oddziale przebywała od 19 listopada 2015 roku do 7 stycznia 2016 roku i była leczona chemioterapią i radioterapią. Po wyjściu z oddziału onkologicznego została objęta opieką w poradni onkologicznej w Gliwicach. Od lutego do lipca ubiegłego roku otrzymywała chemię w warunkach domowych raz w miesiącu przez pięć dni. Obecnie jest nadal pod opieką onkologa i ma systematycznie wykonywane badania RM głowy.

 

Po zastosowanym leczenia guz zmniejszył się nieznacznie, ale nigdy nie będzie guzem operacyjnym.

- Jedynym leczeniem, które może przedłużyć mi życie jest leczenie protonowe w Pradze - w Polsce protonoterapia nie jest dostępna. Leczenie jest bardzo drogie i moje możliwości finansowe nie pozwalają na zastosowanie terapii, która może uratować mi życie. Wierzę, że dzięki Wam i Waszej pomocy uda mi się pokonać chorobę, wychować córkę i wrócić do normalnego życia. Dla mnie liczy się każda złotówka. Będę wdzięczna za wsparcie finansowe – apeluje Izabela Kuzioła.

 

Darowizny na rzecz Izy można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij TUTAJ

 

 

1
1
2
2
3
3

 

źródło: https://skarbonka.alivia.org.pl

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji