Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mobilna gastronomia w większym wymiarze znów zawita do Kędzierzyna-Koźla. 28 i 29 października kilkanaście przeróżnych samochodów i budek z jedzeniem stanie wokół Domu Kultury „Chemik” przy al. Jana Pawła II.

 

A wszystko to w ramach festiwalu kulinarnego Street Slow Food. Rok temu impreza przyciągnęła mnóstwo mieszkańców. Food trucki zagościły też na dniach Kędzierzyna-Koźla, a teraz wracają ze specjalną ofertą na Halloween.

 

Będzie można skosztować dań kuchni polskiej, węgierskiej, meksykańskiej, amerykańskiej, włoskiej, tajskiej czy holenderskiej. Będą też dania dla wegetarian i wegan. Nie zabraknie różnych słodkości i piwa rzemieślniczego.

Imprezę, która w sobotę i w niedzielę odbędzie się w godz. 12.-20. organizują Food Truck Event i Miejski Ośrodek Kultury.

 

Wkrótce pełna lista food trucków, które zawitają do Kędzierzyna-Koźla.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji

  • Gość - jarosławPolskęZbaw

    Bylem rok temu i nie wybieram sie ponownie na to rozdmuchane medialnie wydarzenie. Żarcie okropnie drogie, niekiedy niezjadliwe ( omijajcie bida budę z pierogami). Za cenę żarcia dla 3 osób mam 2 razy wizytę w knajpie z naprawde smacznym, robionym na miejscu jedzeniem w pewnym lokalu w KK. Food trucki ze względu na wymagania sanepidu sprzedają głównie polprodukty przygotowane wczesniej. Ile wczesniej, tego nie wie nikt, a papier wszystko przyjmie...Smacznego!!!!!!