Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Od pierwszego września zamknięty został jeden z najstarszych sklepów w mieści. Nie zrobimy już zakupów w popularnym „Znajomym” przy ul. Głowackiego w Kędzierzynie. Należący do „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożyców z Kędzierzyna-Koźla lokal o powierzchni 122 mkw. aktualnie jest do wynajęcia.

 

 

Dla Spółdzielni prowadzenie sklepu w tym miejscu przestało być opłacalne. Na terenie Kędzierzyna „Społem” ma jeszcze sześć innych punktów. Z zapisków kroniki firmy wynika, że budynek przy ul. Głowackiego, który niegdyś był pawilonem handlowym, wybudowano w roku 1961 r. Początkowo w tym miejscu mieściła się pijalnia piwa oraz skład mleka w butelkach, które było nad ranem dostarczane do mieszańców. Później miejsce to zostało przekształcone w sklep spożywczy. Początkowo był to tzw. dom chleba. Następnie (w latach 90) połączono dwa stojące obok siebie budynki i stworzono typowy sklep spożywczy. Wielu mieszkańców miasta zapamięta go jako sklep całodobowy. Dziś na witrynie sklepu widnieje kartka z informacją o wynajęciu.

 

To niestety nie jedyny lokal przy ulicy Głowackiego, który został zamknięty w ostatnim czasie. Informacje o powierzchni do wynajęcia znajdziemy również w wielu innych miejscach w centrum miasta. Przedsiębiorcy zamykają też swoje sklepy w innych częściach Kędzierzyna-Koźla i powiatu. Nie zrobimy już zakupów w kiosku przy ul. Chrobrego w Koźlu, na I-go Maja w Kędzierzynie, nie zjemy frytek w „Gutku” przy al. Jana Pawła II.  

 

Zlikwidowany został też sklep w Ucieszkowie (gmina Pawłowiczki), Miejscu Kłodnickim, Miejscu Odrzańskim, Roszowicach (gmina Cisek) i Mechnicy. Z prowadzenia biznesu zrezygnowała niedawno właścicielka sklepu w biurowcu na Blachowni. Prawdopodobnie zamknięty zostanie też jeden ze sklepów w Sławięcicach.

 

Niestety, w kolejce do likwidacji są kolejne punkty. W niektórych sytuacjach ich właściciele czekają tylko na osiągnięcie wieku, który pozwoli na pobieranie świadczeń emerytalnych.

Ilość ocen (1)

3 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji

  • Gość - Joanna

    Ocena 3 na 5 gwiazdek

    Wcale się nie dziwię, że sklep w tym miejscu tj.przy ul.Głowackiego był nieopłacalny.Nie oszukujmy się ale przez ostatnie kilka lat ta ulica gdzie niegdyś tetniła życiem, znajdowało się tam wiele sklepów, chodziło się tam na zakupy, m.in.byl tam papierniczy, najlepszy warzywniak w mieście teraz nie ma tam juz nic...ulica umarła.Kiedys byl pomysl o jej zamknięciu zrobieniu deptaka dla mieszkańców, jakies kawiarnie, stoliki z krzesłami, byloby gdzie pospacerowac czy usiasc na kawę...nie ma takiego miejsca w naszym mieście bo rynek w Kozlu przejęli cyganie tak samo jak Głowackiego.Ludzie tam po prostu nie chcą chodzić.Szkoda bo mogloby byc tam całkiem pięknie